Всеволод Нестайко «Секрет Васі Кицина»
Урок-
казковий аукціон.
2-й
клас
Мета:навчати умінню опрацювати самостійно текст художньої книги в обсязі
60 сторінок, розвивати уміння відтворити зміст прочитаного за
поставленими питаннями, ілюстраціями,
виховувати бажання творити добро, допомагати один одному під час командної гри.
Обладнання:
книги В. Нестайка «Секрет Васі Кицина» на партах, написи з назвами команд:»Кмітливчики», «Знайки»,»Чомучки»,
«Читайлики», «Розумники».
Хід уроку
1.Організація класу.
2.Повідомлення завдань уроку.
- Сьогодні ми будемо подорожувати сторінками вашої
улюбленої книги, яку ви читали класом на
протязі двох місяців. Я «продаватиму» питання по певній «ціні». В команді 6
учасників. Відповідь на поставлене питання дає той член команди, який впевнений
у її правильності. Спікер має право вибрати того, хто відповідатиме. За кожну правильну відповідь команда отримає
кількість балів відповідну «ціні». Команди відповідатимуть по черзі.
3.Основна частина уроку.
-Розпочинаємо казковий аукціон. «Ціна» питання – 2
бали.
- Кого і хто привів на початку нового навчального року
в лісову школу?
(Кицька Мура привела Васю Кицина.)
-Як нового учня зустріли учні? (Вороже- порушники,
дружелюбно- інші учні.)
- Що сталося одного ранку на лісовій галявині?
(Зупинився годинник на тисячолітньому дубі.)
-До кого за допомогою звернувся Бурмило Михайлович?
(До 300-х річного ворона Карпа Карповича, а згодом до
Бровка Барбосовича.)
-На кого впала підозра? (На Васю Кицина.)
Всі команди дали відповідь на поставлене питання і
отримали по 2 бали.
«Ціна» наступного питання – 3 бали.
-Що сталося на лісовій галявині під час гри?
(Пропав Вовчик Вовченко, Рудик Лисовенко, Вася Кицин.)
-До кого відправилася делегація вчителів за допомогою?
(До Бровка Барбосовича.)
-
Як Бровко Барбосович розшукував крадія коліщатка?
(Обстежив дуб і почув запах невідомої
пташки.)
-
Яка дивовижа сталася наступного ранку?
-
(Запрацював годинник)
-
Який речовий доказ знайшов Бровко Барбосович?
(Сороче пір’ячко.)
«Ціна» наступних питань – 4 бали.
-
Як сорока Скрекекулія пояснила свій злочин?
( Вона отримала лист з погрозою, що
залишиться без хвоста.)
-
Як закінчив
розслідування справи директор школи Бурмило
-
Михайлович?
(Дав
диктант і по помилках визначив, хто писав записку.)
-Хто хотів зірвати уроки в лісовій школі, зупинивши
годинник? (Вовчик і Рудик)
- Хто збирався приїхати в лісову школу?
(Знаменитий артист цирку Лев Левкович Левченко.)
-
Як готувалися до зустрічі на Великій Галявині?
( Написали транспаранти, вивчили нову
пісню.)
Фізкультхвилинка.
«Ціна» наступних питань – 5 балів.
-
Яка несподіванка трапилася під час зустрічі?
(Левко Львович впізнав свого сина –
Васю Кицина.)
-
Яку сумну історію розповів Бровко Барбосович?
(Про автомобільну катастрофу, якій загинули левиця і двоє левенят.)
-
Як вдалося врятуватись одному левеняті?
(Його врятувала кицька Мура і
укошенячила.)
-
Яка історія трапилась з Вовчиком Вовченком і Рудиком
Лисовенком під час гри у війну?
(Вони потрапили у глибоку яму і
вибратися їм допомогло левеня.)
-
Яке рішення прийняв Левко Львович про майбутню долю свого
сина?
(Вирішив залишити його в мами Мури і
в лісовій школі.)
4.Підведення підсумку аукціону. Визначення
команди-переможця. Відзначення активних гравців. Оцінювання учнів.
5. Домашнє завдання.
- Готуватись до гри «Щасливий випадок» по книзі В.
Нестайка «Енелолик, Уфа і Жахоб’як»
|