В. Нестайко «Пригоди в
Павутинії»
Урок
–інтерактивна гра «Ти мені- я тобі»
2-й клас
Мета:навчати
ставити питання до прочитаного, розвивати уміння відповідати на поставлені
питання, виховувати бажання організовувати колективні ігри.
Обладнання: на
дошці накреслене «поле інтелектуальної битви», на партах
книги В. Нестайка
«Пригоди в Павутинії», ВД «Школа», 2009.
Хід уроку
1. 1.Організація класу.
2. 2.Мотивація навчальної діяльності.
Цікава
дуже гра.
Сьогодні
час її настав,
Прийшла
її пора!
До
неї готувались ви
Усі
заздалегідь.
Хто
ж виграє сьогодні з вас
Кому
так пощастить.
Команди
заздалегідь знали до якого розділу вони готують питання. Вчитель питання
нумерує на свій розсуд. На дошці креслить «поле інтелектуальної битви»
1 2 3 4 5
6 7
8 9 10
11 12
13 14 15
16 17
18 19 20
21 22
23 24 25
Учасникам
гри не відомі питання, що стоять за
ними.
Капітан
називає номер і одержує картку, що містить питання . Пощастить, якщо це
запитання готувала своя команда! А можливо, й не дуже: за правильну відповідь
на «чуже» запитання балів буде удвічі більше (2, а не 1).
3.Робота
над темою уроку.
Запитання
, які готувала команда «Знайки» по першому і другому розділах (с.93-118).
1.
Яка
нова учениця з’явилась у лісовій школі? (Це була Хрюша
Кабанюк.)
2. Які дивні речі почали відбуватись на шкільному
подвір’ї ? (Ніхто не хотів гратись, всім стало
нудно.)
3. Що сталося з Сонею Лось і
Вірочкою Вивірчук по дорозі зі школи додому?
(Їм було ліньки допомогти пташеняті, яке випало із гнізда.)
4. Чому Пантера
Ягуарівна вирішила проводити батьківські збори? (Учні перестали вчитись, стали
байдужими, лінивими.)
5 .Що сталося з
учнями під час батьківських зборів?
(Всі, вкриті
сірим павутинням ,заснули під вікнами класу.)
Запитання, які
готувала команда «Кмітливчики» по третьому і четвертому розділах (с.119-144).
1.Що сталося із
учнями лісової школи після батьківських зборів? (Всі ходили заплакані і
зарюмсані.)
2.Що скоїлось з
учнями одного ранку? (Всі зникли по
дорозі до школи.)
3.Хто розказав
Косі і Кольці про зниклих і порадив як їх рятувати? (Лісовичок-Боровичок, їм
потрібно було плакати, стати маленькими.)
4. Що вони
довідались про Ледарила Дурандаса? (Заморський чаклун, заражає дітей
вірусом-ледачирусом, вони стають плаксивими, меншають, тоді Ледарило
забирає в торбу і відносить у Павутинію,
країну ледарства і нудьги.
5.Як вдалося Косі
і Кольці розплакатися?
(Колька вколов
боляче Косю, а той влупив Колька лапою по носі.)
Запитання, які
готувала команда «Чомучки» по 5 розділі
(с.145-161)
1.В чому летіли
Кося і Колька в Павутинію? (У великій
торбі, схожій на порфель.)
2.Хто заборонив прибулим засинати? (Трататоля Сміюнець.)
3.Чому він сам не
міг виручити з біди лісових звірят? ( Він казковий, невидимий,
потрібно, щоб
хтось живим голосом повторював його слова.)
4.Як рятували
Зіну Бебешко? (Розбудили, дали скакалку, порадили співати.)
5.Як рятували
Михайлика і Борю? ( Розбудили, дали шахи, наказали співати.)
Запитання, які підготувала
команда «Розумники» по шостому розділі (с.161-177)
1.Як будили
Раїску, Соню, Вірочку, Вовчика і Рудика?
(Дівчаткам
дали ляльки, хлопчикам- футбольний м’яч.)
2.Чому сміливці
вирішили збудити Ледарила? (Вони не могли знайти Хрюшу. Про це можна було
дізнатись лише у Ледарила.)
3.Як визволителі
примусили Ледарила розповісти їм про те, де Хрюша? (Примусили його гратися, а
це для нього пекельна мука.)
4.Де була Хрюша?
(У його сестри Хропулії, яка жила у палаці за Дрімучим лісом, у Кам’яній
Пустелі.)
5.Що вразило їх у
палаці? (Багато хропунів, які спали і страшенно хропіли.)
Запитання, які
підготувала команда «Читайлики» по сьомому і восьмому розділах (с.177-196.)
1.Чому Колька
провалився під землю? (Його проковтнув хропун Позіхайло, разом з ним провалився
крізь землю.)
2. Як шукали
Кольку і Хрюшу Кабанюк? (Грали гру «Гори-гори ясно!»)
3.Чому
несподівано погасло світло у палаці, зачинилися вікна? ( Позіхайло розбудив
Ледарила, пробравшись через підземний хід.)
4.Як вдалося
перемогти страх? (Почали грати гру «Гуси-гуси», співали, танцювали, реготали і
несподівано опинились на лісовій галявині.)
5.Як почали
навчатись, коли повернулись додому?
(Дуже охоче.)
4.Підведення
підсумку уроку. Визначення команди-переможця.
5. Домашнє
завдання. Намалювати ілюстрації до прочитанного твору.
|