В. Нестайко «Пригоди в Павутинії»
Урок –інтерактивна гра «Ти мені- я тобі»
2-й клас
Мета:навчати ставити питання до прочитаного, розвивати уміння відповідати на поставлені питання, виховувати бажання організовувати колективні ігри.
Обладнання: на дошці накреслене «поле інтелектуальної битви», на партах
книги В. Нестайка «Пригоди в Павутинії», ВД «Школа», 2009.
Хід уроку
1. Організація класу.
2. Мотивація навчальної діяльності.
Цікава дуже гра.
Сьогодні час її настав,
Прийшла її пора!
До неї готувались ви
Усі заздалегідь.
Хто ж виграє сьогодні з вас
Кому так пощастить.
Команди заздалегідь знали до якого розділу вони готують питання. Вчитель питання нумерує на свій розсуд. На дошці креслить «поле інтелектуальної битви»
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10
11 12 13 14 15
16 17 18 19 20
21 22 23 24 25
Учасникам гри не відомі питання, що стоять за ними.
Капітан називає номер і одержує картку, що містить питання . Пощастить, якщо це запитання готувала своя команда! А можливо, й не дуже: за правильну відповідь на «чуже» запитання балів буде удвічі більше (2, а не 1).
3.Робота над темою уроку.
Запитання , які готувала команда «Знайки» по першому і другому розділах (с.93-118).
1. Яка нова учениця з’явилась у лісовій школі? (Це була Хрюша Кабанюк.)
2. Які дивні речі почали відбуватись на шкільному подвір’ї ? (Ніхто не хотів гратись, всім стало нудно.)
3. Що сталося з Сонею Лось і Вірочкою Вивірчук по дорозі зі школи додому?
(Їм було ліньки допомогти пташеняті, яке випало із гнізда.)
4. Чому Пантера Ягуарівна вирішила проводити батьківські збори? (Учні перестали вчитись, стали байдужими, лінивими.)
5 .Що сталося з учнями під час батьківських зборів?
(Всі, вкриті сірим павутинням ,заснули під вікнами класу.)
Запитання, які готувала команда «Кмітливчики» по третьому і четвертому розділах (с.119-144).
1.Що сталося із учнями лісової школи після батьківських зборів? (Всі ходили заплакані і зарюмсані.)
2.Що скоїлось з учнями одного ранку? (Всі зникли по дорозі до школи.)
3.Хто розказав Косі і Кольці про зниклих і порадив як їх рятувати? (Лісовичок-Боровичок, їм потрібно було плакати, стати маленькими.)
4. Що вони довідались про Ледарила Дурандаса? (Заморський чаклун, заражає дітей вірусом-ледачирусом, вони стають плаксивими, меншають, тоді Ледарило забирає в торбу і відносить у Павутинію, країну ледарства і нудьги.
5.Як вдалося Косі і Кольці розплакатися?
(Колька вколов боляче Косю, а той влупив Колька лапою по носі.)
Запитання, які готувала команда «Чомучки» по 5 розділі (с.145-161)
1.В чому летіли Кося і Колька в Павутинію? (У великій торбі, схожій на порфель.)
2.Хто заборонив прибулим засинати? (Трататоля Сміюнець.)
3.Чому він сам не міг виручити з біди лісових звірят? ( Він казковий, невидимий,
потрібно, щоб хтось живим голосом повторював його слова.)
4.Як рятували Зіну Бебешко? (Розбудили, дали скакалку, порадили співати.)
5.Як рятували Михайлика і Борю? ( Розбудили, дали шахи, наказали співати.)
Запитання, які підготувала команда «Розумники» по шостому розділі (с.161-177)
1.Як будили Раїску, Соню, Вірочку, Вовчика і Рудика?
(Дівчаткам дали ляльки, хлопчикам- футбольний м’яч.)
2.Чому сміливці вирішили збудити Ледарила? (Вони не могли знайти Хрюшу. Про це можна було дізнатись лише у Ледарила.)
3.Як визволителі примусили Ледарила розповісти їм про те, де Хрюша? (Примусили його гратися, а це для нього пекельна мука.)
4.Де була Хрюша? (У його сестри Хропулії, яка жила у палаці за Дрімучим лісом, у Кам’яній Пустелі.)
5.Що вразило їх у палаці? (Багато хропунів, які спали і страшенно хропіли.)
Запитання, які підготувала команда «Читайлики» по сьомому і восьмому розділах (с.177-196.)
1.Чому Колька провалився під землю? (Його проковтнув хропун Позіхайло, разом з ним провалився крізь землю.)
2. Як шукали Кольку і Хрюшу Кабанюк? (Грали гру «Гори-гори ясно!»)
3.Чому несподівано погасло світло у палаці, зачинилися вікна? ( Позіхайло розбудив Ледарила, пробравшись через підземний хід.)
4.Як вдалося перемогти страх? (Почали грати гру «Гуси-гуси», співали, танцювали, реготали і несподівано опинились на лісовій галявині.)
5.Як почали навчатись, коли повернулись додому? (Дуже охоче.)
4.Підведення підсумку уроку. Визначення команди-переможця.
5. Домашнє завдання. Намалювати ілюстрації до прочитанного твору.